O mnie

Dzień dobry 🙂
Nazywam się Kamil Smuga. Od lat jestem związany ze sztuką, która początkowo była dla mnie jedynie pasją, a teraz jest również pracą. Jako absolwent kieleckiego plastyka oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego na kierunkach snycerstwo, malarstwo, działania multimedialne nauczyłem się wielu technik
artystycznego wyrazu. Od zawsze jednak pozostawałem fotografem. W późniejszych latach pasja rozszerzyła się o video art i video klipy.
Przez dziewięć lat byłem związany, jako wykładowca, z Zakładem Wzornictwa i Nowych Mediów Instytutu Sztuk Pięknych UJK w Kielcach.

I to odpowiedni moment, aby pochwalić się osiągnięciami.

Moje prace prezentowane były podczas blisko 30 wystaw artystycznych krajowych i międzynarodowych. Zostałem laureatem m.in.: I Nagrody za najlepszy film artystyczny w konkursie MUVISH.COM Fest 2011. Byłem nominowany w konkursie Screen&Sound Fest 2014 w kategorii Super Kreator. Finalistą ogólnopolskiego konkursu Nakręć Wiersz w 2015 roku. Oraz laureatem IV edycji konkursu Screen&Sound Fest 2016 – Wyróżnienie w kategorii Super Kreator.

 

Od ponad dziesięciu lat jestem również zaangażowany twórczo w przedsięwzięcia artystyczne regionu świętokrzyskiego (m.in. Firmament Festiwal, Święto Kielc, Akcja Społeczna Kwiatki w Betonie).

Ponadto realizowałem teledyski dla m.in.: wokalistki nurtu alternatywnego El Grey, zespołu rockowego Jedyna Maść, Krzysztofa K.A.S.Y. Kasowskiego, Sylwii Gawłowskiej czy Mirandy Cartel.

Obecnie zawodowo jestem związany głównie ze Studio Foto, którego założycielem w 1977 roku był mój ojciec Waldemar Smuga. W Studio już jako dziecko miałem możliwość podglądania warsztatu i uczenia się sztuki fotografii. Przez lata obserwowałem ewolucję technologiczną w tej dziedzinie i się jej uczyłem. Tą wiedzą i wciąż zdobywanymi nowymi umiejętnościami niezmiennie dzielę się z Państwem.